MINISTER ZDROWIA W ŚIL (26.09.2018 r.)

09.12.2016 (piątek) godz. 16.00 Kurs doskonalący DEKONTAMINACJA INSTRUMENTARIUM MEDYCZNEGO.

09.12.2016 (piątek) godz. 16.00
Kurs doskonalący
DEKONTAMINACJA INSTRUMENTARIUM MEDYCZNEGO.

Dekontaminacja instrumentarium medycznego w oparciu o:
-   najnowsze technologie stosowane w stomatologii
-   ustawa o wyrobach medycznych oraz obowiązujące normy i wytyczne w procesach dekontaminacji
-    dekontaminacja pomieszczeń na przykładzie zastosowania stężonego nadtlenku wodoru
-    rodzaje bariery sterylnej w poszczególnych procedurach sterylizacji
-    stosowanie i przechowywanie sterylnych pakietów w aspekcie zakażeń szpitalnych
-    metody kontroli procesu sterylizacji – wymóg czy fanaberia ?
-    walidacja procesu sterylizacji- zalecane rozwiązanie w placówkach świadczących procedury medyczne
-    omówienie sytuacji konfliktowych  z udziałem  odbiorców usług sterylizacyjnych
-    trudności  w opracowywaniu sprzętu medycznego na przykładzie narzędzi ortopedycznych.
-    outsorsing usług sterylizacyjnych rozwiązaniem na obecne czasy ?