CZAS WYPOCZYNKU

17.11.2016 (czwartek) godz. 11.00 Kurs doskonalący PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA - PODSTAWA STRATEGII WALKI Z RAKIEM

17.11.2016 (czwartek) godz. 11.00

Kurs doskonalący

PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA - PODSTAWA STRATEGII WALKI Z RAKIEM

1.    Nowotwory – zagrożenie populacji świata:  rak głównym zabójcą ludzi w XXI wieku.
2.    Epidemiologia – prognozy dla Polski .
3.    Karta Paryska i Europejski Kodeks Walki z Rakiem
4.    Edukacja, prewencja i profilaktyka nowotworów w kontekście chorób cywilizacyjnych:  czujność onkologiczna i złota „ zasada 2 – 3 tygodni ‘’.
5.    Skoordynowana holistyczna opieka onkologiczna: od diagnozy i kompleksowego leczenia skojarzonego przez rehabilitację psychofizyczną i wsparcie socjalne oraz okresowe badania kontrolne do opieki paliatywnej i hospicyjnej.
6.    Miejsce i rola instytucji lekarza rodzinnego  - główny partner onkologów.
7.    Polska Unia Onkologii – 16 lat działalności; ogólnopolskie kampanie edukacyjne : „Mam Haka na Raka”, „Zdrowa Gmina” i inne.
8.    Strategia Walki z Rakiem , Narodowe Programy w Polsce.
9.    Dostęp do standardów i nowych technologii medycznych oraz medycyny personalizowanej.
10.    Nakłady finansowe z budżetu państwa na służbę zdrowia  a wyniki leczenia chorych na nowotwory w Polsce na tle krajów UE.
11.    Onkologia tu i teraz – konstruktywne propozycje rozwiązań dla systemu – nieustające nadzieje i oczekiwania.