BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI I WNUKÓW LEKARZY I LEKARZY DENTYSTÓW

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE LEKARZY ŚIL

LEKARZE, FARMACEUCI I PRAWNICY NA KRAWĘDZI

25-27 stycznia 2019 r. lekarze, farmaceuci i prawnicy zmagali się ze sobą w slalomie i slalomie gigancie na stokach w Szczawnicy. Organizatorami SKIM&L CUP 2019 była Śląska Izba Lekarska, Śląska Izba Aptekarska i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach. Warto zaznaczyć, że na podium, po medale wręczane przez Prezesa ORL w Katowicach Tadeusza Urbana wchodzili najczęściej członkowie ŚIL. SKIM&L to połączenie przyjemnego z pożytecznym. 26 stycznia po zmaganiach narciarskich uczestnicy pogłębili swoją wiedzę podczas konferencji naukowej „Medycyna – Sport – Prawo”.

Wyniki zawodów opublikowane są tutaj.

fot. Stefan Madej

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników w Szachach odbyły się w 11-12 stycznia 2019 r. w Kazimierzu Dolnym. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz Lubelską Izbę Lekarską, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny. W ramach Mistrzostw rozegrano łącznie dwa turnieje. W piątkowy wieczór odbył się turniej w szachach błyskawicznych, a w sobotę w szachach szybkich. We wszystkich imprezach uczestniczyło około 60 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornik i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski. Tegorocznym Mistrzem Polski Lekarzy w Szachach został Miłosz Lorek (Śląska Izba Lekarska). Zwyciężył turniej szachów szybkich, zdobywając złoty medal w klasyfikacji oraz uzyskał srebrny medal w klasyfikacji lekarzy w szachach błyskawicznych, co uplasowało go na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej lekarzy. Drugie miejsce zajął Tadeusz Taracha (Lubelska Izba Lekarska), a trzecie Andrzej Kozłowski (OIL w Białymstoku). Wśród prawników na pierwszym miejscu uplasował się Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa), który zdobył tytuł Mistrza Polski Prawników, a także tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

W dniach 5-9 września 2018 r. do Zakopanego przyjechali lekarze i lekarze dentyści z całej Polski, aby uczestniczyć w XVI Igrzyskach Lekarskich. Frekwencja podczas tych zawodów była rekordowa – ponad 900 zarejestrowanych osób. Silną reprezentację miała także Śląska Izba Lekarska. Medycy konkurowali ze sobą w 17 dyscyplinach sportowych.

Wyniki i galerię zdjęć z całego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronach:

Sprawozdanie z XVII Mistrzostw Polski Lekarzy w Szachach

W dniach 28-30 września 2018r. w miejscowości Święta Katarzyna odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach. W zawodach wzięło udział 31 lekarzy z 12 izb lekarskich. Śląską Izbę Lekarską reprezentowali: Miłosz Lorek, Jerzy Pabis i Tomasz Baron. Miłosz Lorek okazał się najlepszym graczem tych zawodów, Śląska Izba Lekarska zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji izb lekarskich. W ramach zawodów odbył się także turniej szachów błyskawicznych.

TYTUŁ MISTRZA POLSKI PO RAZ KOLEJNY DLA DR LESZKA STECUŁY !

27 HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W LEKKOATLETYCE i I HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY.

Pod nieobecność naszego najlepszego lekkoatlety, ciężar reprezentowania Śląskiej Izby Lekarskiej spoczął na kapitanie sekcji lekkoatletycznej – Leszku Stecule.

Mimo rekordowej frekwencji – ponad 400 startujących – w biegu na 60 m przez płotki z wynikiem 11.58 tytuł Mistrza Polski w kategorii M55 przypadł już po raz 13 w zawodach halowych, a po raz 31 (łącznie ze stadionem) utytułowanemu w/w Leszkowi Stecule.

Dało to jednocześnie złoty medal wśród lekarzy w konkurencji oraz czwarte miejsce w kategorii open sprintów.

Kolejne rezultaty to 5 miejsce w sprincie na 60 m Masters i odpowiednio srebrny medal lekarski, oraz 2 miejsce w kategorii open.

Ostatnią konkurencją był skok wzwyż z 5 miejscem ogólnie w kategorii , złotym medalem lekarskim i 1 miejsce w kategorii open lekarzy w skokach.

Podsumowując, 34 udział w zawodach rangi Mistrzostw Polski Masters ugruntował wysoką pozycję w kategorii wszech czasów, przekładając się na 20 miejsce na ponad 1500 startujących w latach 1991-2018 w ilości tytułów Mistrza Polski  i I miejsce w kategorii najaktywniejszych lekkoatletów wg liczby ukończonych konkurencji.

Gratulujemy!

Wybierz pozycję