Pierwsze posiedzenie ORL w Katowicach po XXXVIII Okręgowym Sprawozdawczo-Wyborczym Zjeździe Lekarzy - 11.04.2018 r.

kursy, szkolenia, konferencje organizowane przez ŚIL

KURSY, SZKOLENIA, KONFERENCJE ORGANIZOWANE PRZEZ ŚLĄSKĄ IZBĘ LEKARSKĄ

(formularz zgłoszeniowy i materiały ze szkoleń w dolnej części strony)

21.04.2018  (sobota) godz. 9.00
Konferencja
MÓZG I SERCE – CHOROBY NACZYNIOWE MÓZGU I SERCA
Kierownik naukowy Dr hab. n. med. Beata Łabuz-Roszak
Współpraca:  Oddział Śląski Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu SUM
24.04.2018 (wtorek) godz. 16.00
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
MEDICAL EDUCATION – SKUTECZNE NAUCZANIE W MEDYCYNIE  cz. 1.
Warsztaty poprowadzi dr Joanna Ortoli
_______________________________________________________________________________________________________
25.04.2018 (środa) godz.16.00
PRZYCHODZI MŁODY LEKARZ DO SOR... CHIRURGIA OGÓLNA
Kurs przeznaczony przede wszystkim dla młodych lekarzy rozpoczynających pracę w SOR, pomagający w rozpoznawaniu i leczeniu w warunkach SORów i Izb Przyjęć.
Wykład poprowadzi dr Katarzyna Lison
27.04.2018 (piątek) godz. 16.00
JAK ZAPLANOWAĆ MEDYCZNE SPOTKANIE NAUKOWE, WARSZTATY, MAŁĄ KONFERENCJĘ
Warsztaty poprowadzi dr Joanna Ortoli

07.05.2018  (poniedziałek) godz. 15.30brak miejsc – wpisy wyłącznie na listę rezerwową
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
DIAGNOSTYKA ULTRASONOGRAFICZNA JAMY BRZUSZNEJ W TEORII I PRAKTYCE – KURS PODSTAWOWY
Czas trwania: wykład - 4 godziny dydaktyczne, ćwiczenia – 3 spotkania po 5 godzin dydaktycznych.
Wykład odbędzie się w Domu Lekarza w Katowicach.
Kurs kierowany jest do lekarzy bez doświadczenia w diagnostyce USG
Koszt uczestnictwa - 30zł
Kierownik naukowy dr Marek Potempa
09.05.2018  (środa) godz. 15.30
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
ASERTYWNOŚĆ W PRACY LEKARZA (POZIOM ZAAWANSOWANY)
Warsztaty poprowadzi dr hab. n. hum. prof. UŚ Alicja Gałązka
09.05.2018 (środa) godz.18.00 16.00 zmiana godziny
PRZYCHODZI MŁODY LEKARZ DO SOR... INTERNA. CZĘŚĆ I
Wykład poprowadzi dr Karol Holona
16.05.2018 (środa) godz.18.00 16.00 zmiana godziny
PRZYCHODZI MŁODY LEKARZ DO SOR... INTERNA. CZĘŚĆ II
Wykład poprowadzi dr Karol Holona
18.05.2018 (piątek) godz. 16.00
WIZERUNEK OSOBISTY, WIZERUNEK LEKARZA
Jak Cię widzą, tak Cię piszą – jak żyć bez maski i cieszyć się szacunkiem
19.05.2018r. (sobota) godz. 9.00
Konferencja
“ŚWIATOWY DZIEŃ LEKARZA RODZINNEGO – WARSZTATY MEDYCYNY RODZINNEJ”
Kierownik naukowy: dr n.med. Ireneusz Szymczyk, Konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej
22.05.2018 (wtorek) godz. 16.00
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
JAK ZAISTNIEĆ W MIĘDZYNARODOWYCH MEDYCZNYCH TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH ORAZ UMIEJĘTNOŚĆ PREZENTACJI I AUTOPREZENTACJI NA MIĘDZYNARODOWYCH MEDYCZNYCH SPOTKANIACH I KONFERENCJACH NAUKOWYCH
23.05.2018  (środa) godz. 15.00
CHOROBY PSYCHICZNE A MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZAWODÓW ZAUFANIA PUBLICZNEGO
Kierownictwo naukowe dr hab.n.med. Marek Krzystanek, dr hab.n.med. Robert Pudlo
24.05.2018  (czwartek) godz. 10.00
WYBRANE ASPEKTY WSPÓŁCZESNEJ STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ
Zastosowanie najnowszych dostępnych rozwiązań i materiałów w stomatologii dziecięcej.
Wykład poprowadzi dr Emil Korporowicz
25.05.2018  (piątek) godz. 15.00
SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE DOTYCZĄCE E-ZLA
 25.05.2018  (piątek) godz. 16.00
MEDYCYNA PODRÓŻY
Wykład poprowadzi dr n. med. Barbara Sobala-Szczygieł
28.05.2018  (poniedziałek) godz. 15.30
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
TRENING KREATYWNEGO MYŚLENIA – UMIEJĘTNOŚĆ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW W PRACY LEKARZA
Warsztaty poprowadzi dr hab. n.hum. Prof. UŚ Alicja Gałązka
04.06.2018  (poniedziałek) godz. 15.30  brak miejsc – wpisy wyłącznie na listę rezerwową
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
Wykład odbędzie się w Domu Lekarza w Katowicach.
Kurs kierowany jest do lekarzy bez doświadczenia w diagnostyce USG
Koszt uczestnictwa - 30zł
Kierownik naukowy dr Marek Potempa
05.06.2018 (wtorek) godz. 16.00
Kurs doskonalący (wymagany formularz zgłoszeniowy)
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI/PRZEDSIĘWZIĘCIAMI MEDYCZNYMI – PODSTAWY. JAK PLANOWAĆ, BY WYGRAĆ (Z CZASEM, STRESEM I BUDŻETEM)
15.06.2018  (piątek) godz. 15.00
SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE DOTYCZĄCE E-ZLA
15.06.2018  (piątek) godz. 16.00
POSTĘPY W LECZENIU PRZEWLEKŁYCH ZAKAŻEŃ WIRUSAMI HBV I HCV
Wykład poprowadzi dr hab. n. med. Włodzimierz Mazur

Kursy dostępne dla wszystkich zainteresowanych członków ŚIL. Liczba miejsc ograniczona możliwościami technicznymi sali wykładowej – zachęcamy do wstępnego zgłaszania zamiaru uczestnictwa. O udziale w szkoleniu decyduje moment przybycia do SIL. Możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobycie punktów edukacyjnych.

*Za udział w warsztatach praktycznych uczestnik ponosi koszt materiałów zużywalnych i potwierdza swój udział wypełniając poniżej zamieszczony formularz zgłoszeniowy. Dodatkowe informacje dostępne pod numerem telefonu: 32 604-42-25 lub oraz drogą elektroniczną: kursy@izba-lekarska.org.pl

Kursy i konferencje odbędą się w Domu Lekarza w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 49a.
Uczestnik otrzymuje punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 r. w sprawie sposobu dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów (Dz.U. Nr 231 poz. 2326).
Zgłoszenia można przesyłać elektronicznie na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym poniżej lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 60 44 225.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  ON-LINE

Wybierz pozycję