Pierwsze posiedzenie ORL w Katowicach po XXXVIII Okręgowym Sprawozdawczo-Wyborczym Zjeździe Lekarzy - 11.04.2018 r.
Komisja stomatologiczna
ProMedico

Prezes Jacek Kozakiewicz interweniuje w sprawie informacji rozsyłanych przez NFZ do lekarzy - 04.2011

7 kwietnia br. prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach Jacek Kozakiewicz wysłał do dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ Zygmunta Klosy pismo w związku z korespondencją kierowaną do lekarzy, członków Śląskiej Izby Lekarskiej. Zawiera ona informacje o wartości leków refundowanych, zaordynowanych przez lekarza w danym miesiącu w stosunku do średniej miesięcznej dla jego specjalności.

Pismo prezesa ORL w załączniku.

Odpowiedź z NFZ:
Prezentujemy odpowiedź dyrektora ŚOW NFZ Zygmunta Klosy na interwencję Prezesa ŚIL Jacka Kozakiewicza w sprawie informacji rozsyłanych przez NFZ do lekarzy o wartości przepisanych leków refundowanych.
Dyrektor informuje, że wysłane pisma mają wyłącznie wartość informacyjną, nie mają charakteru kontrolnego ani nie są próbą nacisku na sposób udzielania świadczeń zdrowotnych.

W załączniku.