CZAS WYPOCZYNKU

ŚLĄSKA KONFERENCJA MEDYCZNO-PRAWNA

data: środa, 25 marzec 2015

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w drugiej edycji Śląskiej Konferencji Medyczno - Prawnej, która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 9.00 (rejestracja uczestników od godz. 8.00) w auli im. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Medyków 18 w Katowicach.

Jednodniowa konwencja Konferencji podzielona została na dwie części. W pierwszej części prezentowane będą tematy przygotowane wspólnie przez pracowników naukowych reprezentujących świat prawa i medycyny. Poruszane będą tematy dotyczące etyki zawodowej oraz opiniowania sądowo-lekarskiego. Wykład inauguracyjny wygłosi wybitny adwokat, prof. dr hab. Piotr Kruszyński. Natomiast druga część składać się będzie z trzech tematycznych paneli dyskusyjnych dotyczących zaburzeń różnicowania płci, transplantologii oraz finansowania ochrony zdrowia. Dodatkowymi atrakcjami Konferencji będzie prezentacja Centrum Symulacji i Dydaktyki Medycznej oraz zwiedzanie Katedry Medycyny Sądowej SUM.

Konferencja jest wspólną inicjatywą doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Konferencja jest akredytowanym zdarzeniem naukowym, w związku z tym lekarze będą mieli możliwość uzyskania punktów edukacyjnych. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: http://lekarzeprawnicy.sum.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

ORGANIZATORZY:

W imieniu organizatorów