ODSŁONIĘCIE POMNIKA HIPPOKRATESA - 25 PAŹDZIERNIKA 2017

ŻYCZENIA

data: poniedziałek, 16 październik 2017

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia,
Św. Łukasz, autor jednej z Ewangelii i Dziejów Apostolskich był lekarzem. Kościół uznał go za patrona Służby Zdrowia.
Liturgiczne święto, przypadające 18 października, jest doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim Państwu, którzy służycie chorym - lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, pracownikom obsługi szpitali, przychodni, hospicjów i innych instytucji medycznych, kapelanom, siostrom zakonnym i wolontariuszom – za Wasz ofiarny trud.
Przyjmijcie, prosimy, najserdeczniejsze podziękowania za codzienną służbę i życzenia: pokoju, radości, pogody ducha. Niech nigdy nie zabraknie satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów, dobrej współpracy w zespołach terapeutycznych. Niech dobry Pan Bóg obdarza Państwa łaskami, których najbardziej potrzebujecie.
Zapewniamy Was o modlitwie wypraszając obfitość Bożego błogosławieństwa w życiu zawodowym i rodzinnym. Życzymy jednocześnie, by nowe rozwiązania systemowe w Służbie Zdrowia zaowocowały nadzieją i holistycznym spojrzeniem na człowieka chorego

/-/ks. Arkadiusz Zawistowski                              /-/bp Stefan Regmunt
Dyrektor Krajowego                                             Przewodniczący Zespołu
Duszpasterstwa Służby Zdrowia                        Konferencji Episkopatu Polski