Pierwsze posiedzenie ORL w Katowicach po XXXVIII Okręgowym Sprawozdawczo-Wyborczym Zjeździe Lekarzy - 11.04.2018 r.

VII EDYCJA AKCJI „UNIWERSYTET POMAGA” I KONFERENCJA „DZIEŃ EDUKACJI NA RZECZ ZWIERZĄT” – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

data: czwartek, 07 grudzień 2017

Zapraszamy do udziału w VII edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. W czasie akcji przy portierni Wydziału Prawa i Administracji UŚ, jak również w siedzibach Okręgowej Rady Adwokackiej, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz w kilku śląskich i zagłębiowskich szkołach i kawiarniach udostępnione zostaną puszki kwestarskie i kosze na dary.

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej lub przekazania karmy dla psów i kotów, makaronów, kasz i innych suchych produktów, zabawek dla zwierząt, jak również koców, kołder, poduszek i innych materiałów mogących służyć jako materiał dociepleniowy do kojców czy posłanie. Zbiórka trwa do 18 grudnia 2017 roku.

Środki i dary uzyskane podczas zbiórki zostaną przekazane schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, prowadzonemu przez stowarzyszenie „Nadzieja na dom”.

Ponadto dnia 18 grudnia 2017 roku o godzinie 9:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) odbędzie się już po raz szósty konferencja pt. „Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt”. Uczestnicy – licealiści śląskich liceów ogólnokształcących oraz studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mieli możliwość zapoznania się z problematyką prawnej ochrony zwierząt.

W czterech blokach tematycznych: zwierzęta w rozrywce, zwierzę jako obiekt doświadczeń, zwierzę w szponach przemysłu oraz los zwierząt domowych, goście specjalni konferencji oraz członkowie pierwszego w Polsce Koła Naukowego Praw Zwierząt przybliżą najistotniejsze kwestie związane m.in.: z przemysłową hodowlą zwierząt, wykorzystywaniem ich w cyrkach i produkcji odzieży, dokonywaniem na nich doświadczeń naukowych, a także problemem znęcania się nad zwierzętami i ich bezdomnością.

Na zakończenie konferencji, podobnie do lat ubiegłych współpracująca z Kołem Naukowym Praw Zwierząt organizacja Klub Gaja przeprowadzi happening w ramach ogólnopolskiej kampanii „Jeszcze żywy karp”. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na istotny problem niehumanitarnego traktowania karpi, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Zapraszamy serdecznie!