UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA GRATULACJI DLA LEKARZY I LEKARZY DENTYSTÓW, KTÓRZY UZYSKALI TYTUŁ SPECJALISTY (29.10.2018 r.)

FORMULARZE OŚWIADCZEŃ DO UZYSKANIA PODWYŻSZENIA WYNAGRODZENIA

data: piątek, 24 sierpień 2018

Szanowne Koleżanki,

Szanowni Koledzy,

poniżej udostępniam wzory formularzy do wykorzystania przez lekarzy rezydentów oraz specjalistów (posiadających specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty) chcących skorzystać ze zwiększenia wynagrodzenia na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532). Obydwu formularzom towarzyszą dodatkowe materiały informacyjne.

Załączone poniżej formularze zostały opracowane przez Naczelną Izbę Lekarską i uwzględniają uwagi Ministerstwa Zdrowia, dlatego też rekomendujemy Państwu korzystanie z tych formularzy.

Andrzej Matyja
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

PLIK – Formularz dla lekarzy rezydentów                           PLIK – Formularz dla lekarzy specjalistów

PLIK – Informacja dla lekarzy rezydentów                          PLIK – Informacja dla lekarzy specjalistów

UWAGA!

Uzyskanie podwyższenia wynagrodzenia jest możliwe z mocą wsteczną od 1 lipca 2018 r. pod warunkiem złożenia stosownego zobowiązania lub oświadczenia w terminie 14 dni od daty wejścia w życie ustawy, tj. w terminie do 7 września 2018 r. W przypadku lekarzy specjalistów warunkiem uzyskania podwyższenia wynagrodzenia od 1 lipca 2018 r. jest złożenie w terminie do 7 września 2018 r., oświadczenia o niewykonywaniu świadczeń „konkurencyjnych” skutecznego od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym oświadczenie jest składane.

Powyższe oznacza, że w przypadku lekarzy specjalistów składających oświadczenie w sierpniu, zobowiązanie do niewykonywania działalności „konkurencyjnej” musi być skuteczne od 1 września 2018 r., natomiast w przypadku składających oświadczenie we wrześniu (najpóźniej 7 września), zobowiązanie musi być skuteczne od 1 października 2018 r.

W tym miejscu zamieszczamy treść komunikatu, jaki otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia wyjaśniającego niektóre z wątpliwości, jakie pojawiły się w związku z niektórymi przepisami ustawy z dnia 5 lipca 2018 r.  o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1532).

PLIK

Treść ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. dostępna jest tutaj: