MINISTER ZDROWIA W ŚIL (26.09.2018 r.)

ŚIL POPIERA KAMPANIĘ „AUTYZM. CODZIENNOŚĆ”

data: środa, 26 wrzesień 2018

Śląska Izba Lekarska wspiera kampanię społeczną „AUTYZM. CODZIENNOŚĆ”, której hasłem przewodnim jest sugestia, by spojrzeć na autyzm odwrotnie – „Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj!”. Organizatorem kampanii przewidzianej na lata 2018-2019 jest Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach. Cel kampanii to uświadomienie społeczeństwu, że do zaakceptowania autyzmu potrzebne jest poznanie i zrozumienie problemu. Bezpośrednimi odbiorcami kampanii mają być w pierwszej kolejności lekarze pierwszego kontaktu, pediatrzy, pielęgniarki i inni pracownicy ochrony zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi a następnie do dalszego ich propagowania, np. w mediach społecznościowych. Lekarzy i lekarzy dentystów zainteresowanych dystrybuowaniem w swoich gabinetach ulotek poświęconych kampanii prosimy o kontakt z Działem Informacyjno-Prasowym ŚIL.

Informacje o konferencjach regionalnych.

Link do informacji o Pokoju wyciszeń w Galerii Katowice dostępny jest tutaj.

Fanpage kampanii.

AM