Wyjazd do Żywca 21.11.2019 r. - Śląska Izba Lekarska

21.11.2019 r. odbyła się ostatnia w tym roku jednodniowa wycieczka Emerytów i Rencistów Śląskiej Izby Lekarskiej do Żywca. Zwiedziliśmy Browar Żywiecki. Kapsuła Czasu przeniosła nas w XVII wiek - na uliczkę Piwowarów, obejrzeliśmy ich warsztaty, Karczmę, w której pijano piwo, a następnie późniejszą produkcję, mechanizację warsztatów, rozlewnię piwa już do butelek, odpowiednie naczynia do konsumpcji. W pijalni piwa z początku XX wieku można było przez specjalną ścianę uwiecznić się na zdjęciu wśród klientów z tamtych czasów. Była też kręgielnia -współczesna- i to dopiero była frajda!!!! Potem degustacja piwa, możliwość zakupu tegoż (różne rodzaje). Syci wrażeń duchowych
i fizycznych- po sutym i smacznym obiedzie udaliśmy się do Muzeum Miejskiego w Żywcu, które okazało się starym zamkiem żywieckim z pięknymi renesansowymi krużgankami położonym w Parku Miejskim tuż obok nowego wielkiego Zamku - obecnie zamkniętego dla zwiedzających.

Na koniec czekała nas niespodzianka. Pan Dr Andrzej Ficek zorganizował nam zwiedzanie nowo budowanego szpitala w Żywcu. Oczekiwali nas tam starosta żywiecki, dr koordynator ds. medycznych powstającego szpitala, grupa pracujących tam Kanadyjczyków i nasi polscy budowlańcy. Szpital ogromny, już wybudowany, część pomieszczeń wykończona zupełnie, część w trakcie wykańczania. Idzie to jak burza! Wszystko bardzo nowoczesne i dopieszczane w szczegółach. Porodówka w formie indywidualnych pokoi odpowiednio wyposażonych - poziom wręcz światowy! Oszołomieni tym wszystkim, życząc wykonawcom sukcesu, a władzom Żywca jak najszybszego uruchomienia obiektu udaliśmy się do Katowic.

zywiec zdjecie 1 dr nobis

zywiec zdjecie 2 dr zygfryd olak