RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1:

Wyjazd wg rozkładu jazdy w godzinach porannych. Przejazd do Bóbrki - zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego im. I. Łukasiewicza - znajdującego się na terenie najstarszej na świecie, czynnej kopalni ropy naftowej. Tradycja wydobywcza sięga tu połowy XIX w., choć wiedza o złożach „oleju skalnego” jest o wiele starsza. Wszystko za sprawą Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej. Już za jego życia pojawił się pomysł stworzenia w Bóbrce muzeum, które finalnie otwarto w latach 70-tych ubiegłego wieku, jednak do dziś można zobaczyć czynne szyby naftowe i zajrzeć do kopanek ropy z połowy XIX w. Przejazd do Iwonicza Zdroju – jednego z najstarszych polskich uzdrowisk, w którym leczy się schorzenia reumatyczne oraz choroby układu krążenia i oddechowego. Spacer po miasteczku z możliwością skosztowania wód mineralnych.

Przejazd do miejsca noclegowego. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Majdanu k. Cisnej - przejażdżka słynną Ciuchcią Bieszczadzką do Balnicy oraz zwiedzanie mini skansenu kolejowego. Przejazd najbardziej malowniczym fragmentem Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej z Cisnej przez Wetlinę, z której prowadzą malownicze szlaki na Połoninę Wetlińską, Ustrzyki Górne, będące bramą do tzw. Worka Bieszczadzkiego, Smolnik z jedyną zachowaną w Polsce bojkowską cerkwią drewnianą z XVIII w., aż do Ustrzyk Dolnych, która sama w sobie stanowi atrakcję w postaci przepięknych widoków na Bieszczady Wysokie z połoninami oraz najwyższym szczytem polskiej części Bieszczad – Tarnicą. Drewniana, zabytkowa cerkiew w Równi. Przejazd do Soliny - spacer po koronie zapory, rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Powrót do ośrodka na kolację, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sanoka, który zwany jest „Bramą Bieszczad”. Zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego – jednego z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu, w którym za sprawą ponad 180 obiektów – drewnianych chat, domów i świątyń, prezentowana jest kultura polsko - ukraińskiego pogranicza wschodniej części Karpat. W skansenie znajduje się również Miasteczko Galicyjskie prezentujące dawny układ urbanistyczny galicyjskich miast. Spacer po mieście – Starówka z kościołem franciszkanów, ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka, dziedziniec Zamku Królewskiego wraz wieżą widokową na Dolinę Sanu i piętrzące się nad nią Góry Słonne. Wyjazd w drogę powrotną, powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych/nocnych.

 

W CENIE:

Przejazd autokarem (wyjazd z Katowic) | Zakwaterowanie: 2 noclegi w obiektach *** - pokoje 2,3 osobowe z łazienkami | Wyżywienie HB: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja | Ubezpieczenie | Opieka pilota | Realizacja programu | Składka na TFP i TFG.

Bilety wstępu:

  • Muzeum w Bóbrce
  • Ciuchcia Bieszczadzka
  • Zapora Solina
  • Rejs statkiem Solina
  • Skansen w Sanoku

 

UWAGA: W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu.

Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia).

Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o

ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 5 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

Udostępnij