Ruszyły zapisy na wyjazd integracyjny w Pieniny, który odbędzie się od 15 do 19 czerwca 2020 r.

Koszt wynosi: ok. 400 zł. 

Zapisy telefoniczne pod nr tel. (32) 604 42 61 

Szczegółowe informacje znajdują się w programie wyjazdu:

Pieniński Park Narodowy – Czorsztyn – Niedzica – Dunajec – Nowy Sącz

Pieniny są jednym z najbardziej malowniczych i Najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, a przełom Dunajca tworzy niezwykłą panoramę, rozkoszny spływ łodzią flisacką zapewnia niezapomniane chwile. Zabytkowe i urokliwe miejscowości Szczawnica i Krościenko dopełniają wrażeń.

Program wycieczki

1 dzień: Wyjazd we wczesnych godzinach rannych z Katowic. Zwiedzanie z przewodnikiem Ojcowskiego Parku Narodowego najmniejszego z polskich parków narodowych, ale zachwycającego pięknymi formami skalnymi, jaskiniami i zamkami: Zamek w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, ruiny zamku w Ojcowie oraz zwiedzanie Jaskini Łokietka, w której podobno ukrywał się Władysław Łokietek przed Wacławem II, królem Czech. Przejazd i zakwaterowanie w Krościenku Zajazd SOKOLICA*** . Zajazd oferuje komfortowe noclegi w Krościenku. Dysponujemy zarówno jedno, dwu, jak i trzy osobowymi pokojami. Ponadto w naszej ofercie znajdują się także idealne dla rodzin pięcioosobowe pokoje. Krościenko to nie tylko malownicza miejscowość, to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek. W pobliżu naszego hotelu, znajduje się bardzo dobrze wyposażona wypożyczalnia rowerów w Pieninach, wyciąg narciarski, a także końcowa przystań spływu Dunajcem Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie, Wyjazd i zwiedzanie: bardzo stare i atrakcyjne ruiny zamku w Czorsztynie oraz zapory wodnej, zamku Dunajec w Niedzicy, średniowiecznej warowni z XIV w. Przejazd do Sromowców Wyżnych – Kątów, spływ Przełomem Dunajca do Szczawnicy, spacer po Szczawnicy miejscowości uzdrowiskowej o leczniczym mikroklimacie, czas wolny. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego: wejście z przewodnikiem na Sokolicę (747 m n.p.m) skąd rozpościera się panorama na przełom Dunajca i Trzy Korony (982 m n.p.m), po południu czas wolny Powrót do pensjonatu, Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie, wycieczka do Wąwozu Homole jednego z najpiękniejszych w Pieninach o pionowych, wapiennych ścianach o wysokości dochodzącej do 120 m. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg. czas wolny obiadokolacja. Nocleg

5 dzień: Śniadanie. Wyjazd do domu w godzinach rannych. Po drodze zwiedzanie Nowego Sącza, a w nim Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego. Razem zajmują ok. 25 ha i stanowią największy tego typu obiekt w Polsce. Można tam zwiedzić ponad 60 pomieszczeń zróżnicowanych chronologicznie, majątkowo i społecznie. Miasteczko było planem do filmu „ Janosik. Prawdziwa historia” A. Holland. W Miasteczku Galicyjskim obiad podczas zwiedzania. Powrót do domu w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

✓ transport autokarem, ✓ 4 noclegi w pensjonacie w Krościenku i wyżywienie zgodnie z programem ✓ obiad w Miasteczku Galicyjskim menu II z deserem ✓ usługi przewodnickie w Ojcowskim PN, Pienińskim PN, w skansenie w Nowym Sączu, Bilety wstępów do: ✓ ojcowskiego PN, ✓ jaskini Łokietka, ✓ zamku w Czorsztynie, ✓ zamku w Niedzicy, ✓ spływ Dunajcem, Pienińskiego PN, ✓ na platformy widokowe na Sokolnicy i Trzech Koronach, ✓ Miasteczka Galicyjskiego ✓ Sądeckiego Parku Etnograficznego ✓ opłaty parkingowe, ✓ ubezpieczenie ✓ opiekę pilota

Dodatkowo możemy zorganizować: – rejs statkiem od zamku Niedzica do ruin zamku w Czorsztynie + 20 zł – rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim + 25 zł – zwiedzanie Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica + 15 zł

Udostępnij