Schorzenia wątroby i dróg żółciowych u dzieci-Konferencje naukowe - Śląska Izba Lekarska

Schorzenia wątroby i dróg żółciowych u dzieci

Kierownik Konferencji: Prof. dr hab. n. med. Urszula Grzybowska-Chlebowczyk

Poczęstunek  i powitanie godz. 8:30-9:00

Sesja pediatryczna 9:00-11:00

• Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Ziora  "Czynniki środowiskowe sprzyjające jadłowstrętowi psychicznemu – fakty i mity”
  • Dr hab. n. med. Grażyna Sobol-Milejska "Limfohistiocytoza hemofagocytarna – zespół hemofagocytarny u dzieci z uwzględnieniem nowych trendów w diagnostyce i leczeniu
  • Prof. dr hab. n. med. Anna Obuchowicz "Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby u dzieci otyłych"
  • Dr n. med. Sabina Więcek „Diagnostyka zmian ogniskowych w wątrobie”

Wystąpienie firm farmaceutycznych

Sesja chirurgiczna 11:00-12:00

• Prof. dr hab. med. Tomasz Koszutski „Wskazania do cholecystektomii u dzieci i młodzieży”
  • Prof. dr hab. med. Tomasz Koszutski „Chirurgia bariatryczna w populacji pediatrycznej”
  • Dr n. med. Andrzej Janicki „Urazy wątroby i śledziony”

Lunch 12:00-13:00

Ciekawe przypadki kliniczne 13:00-15:00

Prof. dr hab. n. med. Urszula Grzybowska-Chlebowczyk - Przewodnicząca Śląskiego Oddziału PTP

Dr n. med. Jacek Zeckei - Sekretarz Śląskiego Oddziału PTP

Dr n. med. Andrzej Janicki - przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa

Właściwości wydarzenia

Data wydarzenia 25-09-2021 08:30