Złoci siatkarze ŚIL w Niechorzu 13-16.06.2019 r. - Śląska Izba Lekarska

W dniach od 13 do 16 czerwca 2019 r. odbyły się tradycyjnie już w Niechorzu XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Piłce Siatkowej Plażowej. W zawodach wzięło udział 21 drużyn w kategorii OPEN, 18 drużyn w kategorii MIKSTY (pary mieszane, co najmniej jeden lekarz, by małżeństwa lekarz - nie-lekarz mogły wystartować w zawodach) oraz trzy drużyny w kategorii kobiet. Siatkarze reprezentacji Śląskiej Izby Lekarskiej SILESIA, tym razem w zespołach dwuosobowych, stanowili czołówkę mistrzostw!

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN złoty medal zdobyli Jakub Michalski i Wojciech Luboń (zdjęcie nr 1), miejsca 5-8 (bez rozgrywania już tych meczy z powodu braku czasu, zbyt duża frekwencja) pary Przemysław Rosak i Michał Fatyga (zdjęcie nr 2) oraz Tomasz Dunaj i Mateusz Patkowski. W kategorii MIKSTY złoty medal również przypadł ŚIL dla pary Jakub Michalski i Elżbieta Buszkiewicz, a miejsce czwarte w tej kategorii zajęli Małgorzata Kozikowska i Wojciech Luboń.

Kolejna okazja do odskoczni od codziennej pracy będzie już we wrześniu (4.-8.09.2019 r.) podczas XVII Igrzysk Lekarskich. Razem z Przewodniczącym Komisji Sportu Śląskiej Izby Lekarskiej dr Stefanem Madejem serdecznie zapraszamy do udziału w wybranej dyscyplinie.

siatka1