12. edycja Dnia Otwartego Notariatu w Katowicach - Śląska Izba Lekarska

W sobotę 27 listopada br. w godzinach 10:00–16:00 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych, pozwalających lepiej chronić majątek. Informacje prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów:

• w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie  pod nr tel: 32 441 86 84;
  • na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebook'u

"Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście" – to temat przewodni tegorocznego wydarzenia.

Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 12. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów, jak również o konsekwencjach podjętych decyzji.

Już po raz drugi notariuszem w czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń. Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.