Geriatria w praktyce lekarza rodzinnego - szkolenie online - Śląska Izba Lekarska

Inicjatorami zrealizowanego w październiku 2021 r. szkolenia z geriatrii praktycznej dla lekarzy były władze samorządowe miasta Katowice oraz Śląska Izba Lekarska. Dzięki przyjaznej i otwartej, na potrzeby osób starszych, atmosferze, jaka panuje na Śląsku, 60 lat temu powstał tu pierwszy w kraju szpitalny oddział geriatryczny. Wykładowcy reprezentujący ośrodki geriatryczne z kraju i z zagranicy, chcąc przybliżyć swoje własne doświadczenia z pracy z osobami  w zaawansowanej starości, w pięciu wykładach odkrywają tajniki podejścia lekarskiego, stawiania diagnoz i zasad terapii geriatrycznych.

1. Dr n. med. Jarosław Derejczyk - Dlaczego powstała geriatria - całościowa ocena geriatryczna; Prowadzenie badania osoby zależnej w później starości
2. Lek. Piotr Seiffert - Geriatryczny trójkąt bermudzki: niedożywienie, sarkopenia, zespół kruchości
3. Dr n. med. Janina Kokoszka-Paszkot - Zasady opieki diabetologicznej nad starszymi chorymi z zależnością opiekuńczą
4. Lek. Elżbieta Pyrkosz-Cifonelli - Przygotowanie osoby starszej do operacji planowej - rola lekarza POZ