O tym się nie mówi - pokaz filmu w ŚIL - Śląska Izba Lekarska

16 listopada 2022 r. w Śląskiej Izbie Lekarskiej odbył się pokaz filmu „O tym się nie mówi” w reżyserii Marka Osiecimskiego. Film oddaje głos osobom posiadającym naukową wiedzę nt. konsekwencji odebrania prawa do przerwania ciąży w przypadku występowania ciężkich i nieodwracalnych wad płodu – lekarzom ginekologom, psychiatrą, a przede wszystkim kobietom, którym odebrano prawo wyboru. Po pokazie filmu odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli:

Anita Czarniecka - Koordynatorka #OTSNM, Prezeska Fundacji Damy Radę
Dr n. med. Helena Sławska – specjalista pediatrii i neonatologii
Dr n. med. Magdalena Wąsek-Buko – specjalista pediatrii i neonatologii, Prezes Śląskiego Hospicjum Perinatalnego
Dr n. hum. Aleksandra Sarna - psycholog, psychoterapeutka
Dr Dominik Przeszlakowski - specjalista ginekologii i położnictwa
Dr n. med. Mieczysław Dziedzic - Rzecznik Praw Lekarza
Dr n. med. Tadeusz Urban - Prezes ORL w Katowicach, specjalista ginekologii i położnictwa

Rozmowę prowadzili dr n. med. Maciej Jędrzejko - specjalista ginekologii i położnictwa i redaktor Piotr Biernat.

To pierwszy raz, kiedy w Śląskiej Izbie Lekarskiej publicznie został poruszony temat zaostrzenia prawa aborcyjnego i skutków z tym związanych. Dyskusja miała charakter wielowymiarowy. Zachęcamy do jej wysłuchania.

Zapis panelu dyskusyjnego.

Szczegóły projektu: https://www.otymsieniemowi.pl