Reakcja Konwentu Prezesów na słowa Marszałka Województwa Podkarpackiego - Śląska Izba Lekarska

LIST OTWARTY

KONWENTU PREZESÓW OKRĘGOWYCH RAD LEKARSKICH

z dnia 08 lipca 2021 r.

Sz.P. Marszałek Województwa Podkarpackiego

Władysław Ortyl

Szanowny Panie Marszałku,

W związku z Pana oburzającą wypowiedzią oceniającą  pracę lekarzy neurologów wygłoszoną w dniu 07.07.2021 podczas konferencji prasowej dotyczącej przyczyn likwidacji oddziału neurologicznego w rzeszowskim KSW nr 1 Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich kategorycznie żąda wycofania się z wypowiedzianych przez Pana słów oraz złożenia oficjalnych przeprosin w stosunku do lekarzy, których te słowa dotyczyły.

Dla przypomnienia, cytat z Pana wypowiedzi: „…Mieliśmy do czynienia z pożal się Boże kliniką, która nie mogła się rozwijać i pożal się Boże lekarzami…”.

Źródło: https://nowiny24.pl/rzeszow-dlaczego-zlikwidowano-neurologie-w-szpitalu-na-szopena-marszalek-wladyslaw-ortyl-byla-gorsza-niz-w-szpitalu-powiatowym/ar/c14-15700304

w imieniu Konwentu Prezesów ORL

Przewodnicząca