Siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej zniszczona przez wandali - Śląska Izba Lekarska

Bulwersujący i niezrozumiały akt wandalizmu na siedzibę Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej. Elewacja nowego budynku została zniszczona spray'em przez nieznane osoby.

O tym fakcie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, informuje BIL:

"Niespełna 3 miesiące temu cieszyliśmy się z nowego budynku Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Niemalże 3 tygodnie temu świętowaliśmy wspólnie przy Bożonarodzeniowym jarmarku, wsłuchując się w piękne i nastrojowe kolędy. Życzyliśmy sobie zdrowia, bezpieczeństwa i jak najszybszego końca pandemii.

My, medycy - każdego dnia walczymy o życie tysięcy Polaków, walka jest nierówna, ale robimy to dla WAS! Dostajemy mnóstwo podziękowań i słów wdzięczności, to bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy. Jednak zdarzają się tacy, którzy nie potrafią tego docenić. Otrzymaliśmy także kilka słów od nich, co widać na załączonych zdjęciach. Brak nam słów.

Sprawa została już zgłoszona na policję, przy budynku znajduje się monitoring, na którym widać sprawców, którzy dopuścili się naruszenia art. 288 Kodeksu karnego".

bil 2

Stanowisko Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej aktów wandalizmu, a także chuligańskich napaści skierowanych przeciwko lekarzom dokonywanych przez przeciwników szczepień (jak ostatnie zdewastowanie siedziby Beskidzkiej Izby Lekarskiej poprzez umieszczenie na elewacji obraźliwych napisów), prezesi Okręgowych Izb Lekarskich domagają się od władz rządzących jednoznacznego stanowiska popierającego szczepienia przeciw COVID 19 oraz podjęcia natychmiastowych, skutecznych działań zapobiegających dalszym atakom ich przeciwników.

W imieniu Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich
Przewodnicząca Konwentu Prezesów OIL