ŚIL wspiera WOŚP przez eSkarbonkę! - Śląska Izba Lekarska

Śląska Izba Lekarska dołącza do wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakładając eSkarbonkę 30. Finału.

Tym razem Orkiestra zagra na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Pomaganie jest proste! Nie trzeba nawet wychodzić z domu!

wosp str

Przypomnijmy, że Fundacja jako jedna z pierwszych zorganizowała olbrzymie dostawy sprzętu i środków ochrony indywidualnej do polskich szpitali.

Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2020 roku na walkę z pandemią, przekazała placówkom ochrony zdrowia w całym kraju sprzęt medyczny i środki ochrony indywidualnej o wartości 69 594 596,14 zł.  Za ten wielki wyraz solidarności Jerzy Owsiak został odznaczony przez ŚIL Medalem Śląskiej Izby Lekarskiej.

Każdego dnia lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni i wszyscy pozostali pracownicy systemu ochrony zdrowia korzystali między innymi z maseczek chirurgicznych, przyłbic, kombinezonów zakupionych ze środków WOŚP.

Wieloletnie wsparcie systemu ochrony zdrowia przez Fundację widać w każdym polskim szpitalu!

Podziękujmy wpłacając datek do e-skarbonki ŚIL w ramach 30. Finału WOŚP!