Szczepienia przeciw grypie - wtorek 12 stycznia br. - Śląska Izba Lekarska

30 grudnia br. Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę Śląskiej Izbie Lekarskiej, by z puli szczepionek przeznaczonych dla lekarzy i lekarzy dentystów oraz seniorów 75 +, zaszczepić wszystkich pozostałych chętnych, bez ograniczeń wiekowych.

Osoby niebędące lekarzami i lekarzami dentystami, przed przyjściem na szczepienie muszą się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu celem pozyskania kwalifikacji do szczepienia (zaświadczenie).

Takie zaświadczenie jest wydawane przez lekarza rodzinnego (POZ) i jest ono ważne 24 godziny od momentu wydania (najlepiej jednak udać się do lekarza POZ po zaświadczenie i przyjść na szczepienie do Izby tego samego dnia)!

Osoby, które chciałyby się zaszczepić przeciw grypie zapraszamy do Śląskiej Izby Lekarskiej: we wtorek 12 stycznia br. od godz. 14:00 do 16:00.

Lekarze i lekarze dentyści mogą pobrać szczepionki przeciw grypie w Śląskiej Izbie Lekarskiej, celem zaszczepienia swoich bliskich.

Nie ma konieczności wcześniejszego telefonicznego lub internetowego zapisywania się na szczepienia. Na miejscu należy wypełnić oświadczenie.

Szczepienia będą prowadzone do wyczerpania zapasów.