V Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne - Postępy Geriatrii - online - Śląska Izba Lekarska

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej -  „V Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne – Postępy Geriatrii”, która odbędzie się  5 grudnia br. Podczas tegorocznej edycji konferencji, z udziałem wybitnych polskich geriatrów, zostaną poruszone m.in. zagadnienia dotyczące geriatrii w dobie pandemii COVID-19. Konferencja prowadzona będzie za pomocą technik i metod kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy e-learningowej ClickMeeting.

Plan konferencji dostępny jpgTUTAJ

→ Termin: 5 grudnia 2020

→ Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych

→ Punkty edukacyjne: 6 punktów edukacyjnych

→ Warunki udziału:

a. udział bezpłatny,

b. wymagana rejestracja,

c. liczba miejsc ograniczona - w przypadku liczy zgłoszeń przewyższającej możliwości organizacyjne, organizator decyduje o zakwalifikowaniu lub odrzuceniu zgłoszenia udziału w konferencji w terminie do 30.11.2020r.

W formularzu zgłoszenia prosimy o przekazywanie propozycji zagadnień, które według Państwa powinny zostać poruszone podczas panelu ekspertów w dziedzinach: opinie prawne, współpraca z NFZ.

Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą pracę naukową. Temat przewodni: Geriatria w dobie epidemii COVID-19

Wymagania dotyczące nadsyłanych prac: streszczenie do 250 wyrazów, plakat w formacie PFD oraz deklaracja gotowości przygotowania 5 min wystąpienia w razie zakwalifikowania przez Komitet Naukowy konferencji do ustnej prezentacji. Nadesłane prace zostaną ocenione przez Komitet Naukowy konferencji, który zakwalifikuje prace do publikacji, wytypuje 7 prac wyróżnionych do prezentacji ustnej (po 5 min) oraz wytypuje 3 prace spośród „wyróżnionych” do przyznania nagrody I, II i III. Nagrody I – III miejsce nagrody pieniężne, miejsca IV-VII nagrody książkowe.

Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2020r. - wymagane równoczesne zarejestrowanie udziału w konferencji  Zgłoszenie pracy do konkursu:

Organizatorami konferencji są Klinika Geriatrii, Katedra Chorób Wewnętrznych, Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM

Współorganizatorzy: Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce, Śląska Izba Lekarska, Szpital Geriatryczny im Jana Pawła II w Katowicach.