To hasło przewodnie samorządu lekarskiego na zaplanowany w dniu 11 września Protest Pracowników Ochrony Zdrowia w Warszawie. 

Samorząd lekarski określił także trzy najważniejsze postulaty:

  1. Domagamy się szacunku!
  2. Domagamy się zapewnienia bezpieczeństwa dla lekarza i pacjenta (dofinansowanie ochrony zdrowia, podwyżki, walka z brakami kadrowymi)!
  3. Domagamy się dostępności do świadczeń!

Decyzja o organizacji protestu zapadła podczas spotkania w Naczelnej Izbie Lekarskiej przedstawicieli samorządów zawodów medycznych oraz przedstawicieli związków zawodowych zrzeszonych w sektorze ochrony zdrowia.

Dla osób zainteresowanych udziałem w manifestacji i przejazdem do stolicy - lekarzy, lekarzy dentystów i studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Śląska Izba Lekarska organizuje transport autokarem. By zgłosić chęć wzięcia udziału, należy wypełnić poniższy formularz. Udział dla członków ŚIL jest bezpłatny. Orientacyjna godzina wyjazdu z parkingu przed siedzibą ŚIL (ul. Grażyńskiego 49a) to 7.00, powrotu 19.00. 

Informacja dla studentów: w kwestionariuszu, w miejscu podania nr PWZ, prosimy o podanie numeru legitymacji!

Zbiórka przed protestem zaplanowana jest na godzinę 11.00 na Placu Krasińskich w Warszawie, przemarsz rozpocznie się o godz.12:00. Przewidziane są cztery przystanki: pod Ministerstwem Zdrowia, Pałacem Prezydenckim, Sejmem/Senatem i zakończenie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Czas samego przejścia wyniesie ok. 3-4 godziny. Pod KPRM będzie rozstawiony namiot szpitala polowego.

Informujemy, że zgłoszenie jest wiążące, ze względu na konieczność imiennego ubezpieczenia uczestników.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Iną Matusiak - Dział Informacyjno-Prasowy, nr tel: 32 60 44 263 lub na adres e-mail:

W ramach protestu utworzone zostanie także Białe Miasteczko. Wszelkich informacji na ten temat udziela lekarz Wojciech Szaraniec, e-mail: .

 

Udostępnij