Lekarskie chóry na festiwalu „Ave Maria” - Śląska Izba Lekarska

Chóry „Medicanto” Opolskiej Izby Lekarskiej oraz „CAMES” Śląskiej Izby Lekarskiej wystąpiły 22 maja 2016 r. podczas XVII edycji Festiwalu „Ave Maria”.  Koncert muzyki chóralnej  pod batutą Elżbiety Wilim ( Medicanto) i   Doroty Szczepak -Dziełak ( CAMES) miał miejsce w Kościele św. Biskupa i Męczennika w Czeladzi.

W programie znalazły się utwory m.in.  J.S. Bacha,  Arvo Parta, H.M. Góreckiego. Wspaniałym zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie  „Gaude Mater” przez oba Chóry.
Pod adresem lekarzy-artystów padło wiele ciepłych słów i wyrazów uznania ze strony licznie zgromadzonych melomanów.

chor 1