Prawo wykonywania zawodu po stażu podyplomowym - Śląska Izba Lekarska

Przyznanie prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty po zakończonym stażu podyplomowym

Postępowanie w sprawie przyznania prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, wpisania na listę członków Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz wpisu do okręgowego rejestru lekarzy i lekarzy dentystów Śląskiej Izby Lekarskiej dotyczy: lekarza, lekarza dentysty, który uzyskał ograniczone prawo wykonywania zawodu, lub prawo wykonywania zawodu przyznane w celu odbycia stażu podyplomowego, ukończył staż podyplomowy i złożył z wynikiem pozytywnym LEK lub LDEK lub któremu minister właściwy do spraw zdrowia uznał staż podyplomowy odbyty za granicą za równoważny w całości ze stażem podyplomowym obowiązującym w RP.

W celu przyznania prawa wykonywania zawodu lekarz, lekarz dentysta składa następujące dokumenty:

1. Wniosek W-2 o przyznanie prawa wykonywania zawodu (druk wniosku W-2)
  2. Oryginał ograniczonego prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty lub prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty przyznanego w celu odbycia stażu podyplomowego
  3. Karta stażu podyplomowego lekarza, lekarza dentysty
  4. Ksero decyzji ministra właściwego do spraw zdrowia o uznaniu stażu podyplomowego odbytego za granicą za równoważny w całości ze stażem podyplomowym obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej (oryginał do wglądu)
  5. Ksero świadectwa złożenia z wynikiem pozytywnym LEK lub LDEK (oryginał do wglądu) – pierwszy zdany egzamin
  6. Potwierdzenie wypełnienia elektronicznej ankiety oceniającej staż podyplomowy lekarza, lekarza dentysty – ANKIETA DLA LEKARZA, ANKIETA DLA LEKARZA DENTYSTY
  7. Orzeczenie o stanie zdrowia,  ważne przez okres trzech miesięcy od dnia wydania (druk orzeczenia)
  8. Dwa zdjęcia biometryczne w formie papierowej oraz elektronicznej uzyskane z zakładu fotograficznego wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, które należy przesłać na adres  (wytyczne dot. zdjęć)
  9. Oświadczenie RODO (druk oświadczenia)
  10. Dowód osobisty do wglądu

Załącznik:

Wzór prawidłowo wypełnionego wniosku

Upoważnienie do odbioru dokumentów

Dokumenty o przyznanie prawa wykonywania zawodu przyjmowane są w komplecie.

Kontakt: Dział Rejestru

parter