Prawo wykonywania zawodu na staż podyplomowy - Śląska Izba Lekarska

Przyznanie prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty w celu odbycia stażu podyplomowego

Postępowanie w sprawie przyznania prawa wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, wpisania na listę członków Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz wpisu do okręgowego rejestru lekarzy i lekarzy dentystów Śląskiej Izby Lekarskiej dotyczy: lekarza, lekarza dentysty, w celu odbycia stażu podyplomowego.

W celu przyznania prawa wykonywania zawodu lekarz, lekarz dentysta składa następujące dokumenty:

1. Wniosek W-1 o przyznanie prawa wykonywania zawodu (druk wniosku W-1)
  2. Odpis dyplomu lekarza/lekarza dentysty, ewentualnie zaświadczenie wystawione przez polską szkołę wyższą o ukończeniu studiów, podpisane przez dziekana wydziału oraz opatrzone okrągłą pieczęcią uczelni
  3. Suplement do dyplomu - kserokopia
  4. Orzeczenie o stanie zdrowia, ważne przez okres 3 miesięcy od dnia wydania (druk orzeczenia)
  5. 1 zdjęcie biometryczne w formie papierowej oraz elektronicznej uzyskane z zakładu fotograficznego, które należy przesłać na adres  (wytyczne dot. zdjęć)
  6. Dowód osobisty do wglądu
  7. Oświadczenie o nieosiąganiu przychodu (druk oświadczenia)
  8. Oświadczenie zdjęcie (druk oświadczenia)
  9. Oświadczenie - aktualizacja danych (druk oświadczenia)
  10. Oświadczenie RODO (druk oświadczenia)
  11. Od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (Dz. U. z 2016 r. poz. 65) tj. od dnia 18.01.2016 r. wszystkie osoby, które ukończyły studia w innym języku niż język polski, bez względu na posiadane obywatelstwo składają zaświadczenie o zdaniu egzaminu ze znajomości języka polskiego. Egzamin organizowany jest przez Naczelną Izbę Lekarską w Warszawie. Informacji o sposobie składania wniosku, opłacie i terminach przystąpienia do egzaminu udziela p. Edyta Biegluk tel. 22 559-13-42; e-mail  Osoby, które ukończyły studia w innym języku niż język polski i posiadają obywatelstwo polskie albo obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej i przedstawią dokument potwierdzający znajomość języka polskiego, wymieniony w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 23.01.2017 r. w sprawie wykazu dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego (M.P. z 2017 r. poz. 84) tj:
  • świadectwo dojrzałości uzyskane po złożeniu egzaminu w języku polskim
  • świadectwo złożenia z wynikiem pozytywnym i w języku polskim – LEP, LEK, LDEP,  LDEK są zwolnione z obowiązku  złożenia egzaminu z języka polskiego;

jeżeli dokumentem potwierdzającym znajomość języka polskiego będzie świadectwo złożenia LEK, LDEK, LEP lub LDEP należy do świadectwa dołączyć zaświadczenie wydane przez Centrum Egzaminów Medycznych potwierdzające, że egzamin był złożony w języku polskim.

Dokumenty o przyznanie prawa wykonywania zawodu przyjmowane są w komplecie.

Załącznik:

wzór prawidłowo wypełnionego wniosku