Śląscy lekarze pamiętają o kresach - jubileusz „Lwowskiej Fali” - Śląska Izba Lekarska

W Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda Polskiego Radia Katowice 23.06. 2016 r. odbyło się spotkanie z okazji 500. audycji "Lwowska Fala", którą od blisko dziesięciu lat prowadzi red. Danuta Skalska.

„Lwowska Fala ocala od zapomnienia nie tylko kresową tradycję i kulturę, ale także prawdę o losach Polaków, tragicznie splecionych z wojną i okupacją na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej”. Audycja cieszy się też niezmiennie ogromną popularnością wśród radiosłuchaczy. Gościem „Lwowskiej Fali” tego wieczoru był prezes ORL Jacek Kozakiewicz, co odebrano także jako dowód na to, jak wielu śląskich lekarzy związanych jest rodzinnie Kresami, jak wielu bliski jest Lwów. Prezes przypomniał też Mistrzów i Nauczycieli całych lekarskich pokoleń, którzy wywodzili się z Kresów, a którym poświęcono wiele publikacji ŚIL oraz Infokiosk w Domu Lekarza. Media zrelacjonowały:
„W swoim wystąpieniu Prezes w pięknych słowach złożył na ręce red. Danuty Skalskiej gorące podziękowania, na koniec dodał;,Danuta Skalska jest jak bakteria, która zaraża wszystkich wokół, zapewniam, że z takimi bakteriami medycyna walczyć nie będzie” […].

Redaktor Danuta Skalska podkreśliła działalność Śląskiej Izby Lekarskiej dla upamiętniania lekarzy pochodzących z Kresów i inicjatywy podjęte dla Polonii medycznej.

dsc01173