List Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich do Premiera - Śląska Izba Lekarska

Warszawa, 13 października 2020 r.

Prezesi Okręgowych Izb Lekarskich

Pan
Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów
Szanowny Panie Premierze,

w związku ze słowami Pana Ministra Jacka Sasina, wypowiedzianymi w Programie 1 Polskiego Radia: ,,Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego (...) część tych obowiązków wykonywać nie chce (...) ze strachu przed epidemią”, prosimy o udzielenie odpowiedzi, czy wypowiedziane przez Pana Jacka Sasina słowa są oficjalnym stanowiskiem Rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

W imieniu Prezesów Okręgowych Izb Lekarskich,
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie
(-) dr n. med. Magda Wiśniewska

Poniżej publikujemy list  Prezesa NRL Andrzeja Matyji do Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina