Stomatolog ogólnie praktykujący w centrum leczenia periodontologicznego-Doskonalące - Śląska Izba Lekarska

Stomatolog ogólnie praktykujący w centrum leczenia periodontologicznego

11.05.2024 r. godzina 9:00 - 14:30

Miejsce: Śląska Izba Lekarska, Grażyńskiego 49a Katowice

6 godzin dydaktycznych

godz. 9:00-11:15 cz.1.

Prowadząca kurs: dr n. med. Agnieszka Pawlik

Kurs obejmuje wytyczne i zalecenia oraz sprawdzone trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym metody pracy. Pozwala zrozumieć patologię choroby i to w jaki sposób rzutuje ona na decyzje terapeutyczne.  Omawia elementy warunkujące sukces przy spotkaniu z pacjentem perio i moment decyzji o skierowaniu go do specjalisty. Pozwala poznać autorskie metody
i techniki pracy stosowane w różnych przypadkach klinicznych na wszystkich etapach leczenia periodontologicznego, tak aby uzyskać zamierzone, długotrwałe efekty. Wskazuje jak za pomocą nie chirurgicznych metod leczenia ograniczyć postęp choroby i przywrócić funkcjonalność zębów oraz otaczających tkanek miękkich. Da szansę ocenić jakie możliwości niesie ze sobą właściwa dieta i zastosowanie probiotyków. Szkolenie koncentruje się w 100% na rozwiązaniach, które można wprowadzić od razu do każdej praktyki.

Panel I:

-elementy fizjologii jamy ustnej (budowa przyzębia, ekosystem jamy ustnej)

-złogi nazębne (biofilm, kamień nad i poddziąsłowy)

-etiopatogeneza zapalenia dziąseł i przyzębia

-klasyfikacja

-jak układać plan leczenia pacjenta periodontologicznego

Panel II- wpływ higieny jamy ustnej na profilaktykę i leczenie chorób przyzębia:

-ogólne zasady higieny jamy ustnej, wskaźniki higieny

-przybory do higieny jamy ustnej (mechaniczne usuwanie złogów)

-antyseptyki stosowane w środkach do higieny jamy ustnej (chemiczna walka ze złogami)

-najnowsze trendy w higienie jamy ustnej

11:15-11:45 – przerwa

11:45 – 14:00 cz.2.

Panel III: metody leczenia chorób przyzębia- procedury, techniki pracy:

-wskazania do niechirurgicznego leczenia przyzębia

-profesjonalne usuwanie złogów (rodzaje skalerów i końcówek)

-antybiotykoterapia

-unieruchamianie zębów

-leczenie ortodontyczne jako element terapii

Panel IV: czynniki wpływające na choroby przyzębia i ich leczenie:

-walka z nałogiem palenia papierosów

-rola diety, jej suplementów i probiotyków

Panel specjalny: dyskusja i analiza przygotowanych przez uczestników przypadków własnych (na podstawie zdjęć rtg, modeli diagnostycznych, dokumentacji).

Właściwości wydarzenia

Data wydarzenia 11-05-2024 09:00
Data zakończenia wydarzenia 11-05-2024 14:30
Zarejestrowano 24
Cena indywidualna Bezpłatne
Lokalizacja Biuro Śląskiej Izby Lekarskiej
Kategorie Doskonalące
Zaloguj się, aby zarejestrować się na wydarzenie.